Objednávky spracovávame a posielame v normálnom režime. Viac informácií tu.

Zabezpečte svoju chatu či chalupu pred zlodejmi! Ako na to? Píšeme v článku ...

S príchodom jesene krátime aj my čas strávený v našich víkendových chatkách či chalupách. U zlodejov je to presný opak. Práve rekreačné i zahradkárske oblasti, kde v letnom období najradšej trávimy voľný čas, sú veľkým lákadlom pre mnohých lúpežníkov. Okolie oblastí je viac menej ľudoprázdne a zabezpečenia nie sú u každého stále dostačujúce. Preto Vám prinášame zo pár tipov od špecialistu spoločnosti ASSA ABLOY - Danielom Gregorom.

1)    Každé dvere si zaslúžia vlastný zámok 

Pod lampou je najväčšia tma a to sa týka aj  v tomto prípadne. Častokrát chránime len hlavné dvere a na bočné či zadné zabúdame. Chránime ich menej kvalitnými alebo zastaranými zámkami. Práve to sú tie miesta, kde sa lupiči ku nám najčastejšie dostávajú. Ak sa to týka i vás, investujte do zabezpečenia týchto dverí. Kvalitnú cylyndrickú vložku v 4. bezpečnostnej triede kúpite okolo 40€. Nie je to strata peňazí ale práve výhodná investícia do vašej bezpečnosti. 

2)    Nezapomínajme na okná!

Najbezpečnejším chránením okien sú mreže. Samozrejme si ich hneď nemusíte kupovať. Inou alternatívou sú uzamykateľné okenice alebo bezpečnostné fólie. Fólia ma veľkú výhodu v jednoduchej inštalácií na všetky typy skiel. Bavíme sa aj o svetlíkoch či pivničných oknách. 

3)    Na kosačku a gril? Reťazová zámka

Ľahko speňažiteľné predmety poväčšine ostávajú na chalupách celú zimu. Ide napríklad o: bicykle, grily či záhradnú techniku. Preto odporúča špecialista Daniel Gregor tieto predmety uzamknúť k sebe alebo k niečomu pevnému raťazovou či lankovou zámkou. 

4)    Úložné miesto pre náradie

Menšie predmety či náradie ako sú skurtkovače, pílky, kliešte - uzamknite do samostných zásuviek alebo debničiek. Nechcete, aby zlodej práve vašou pílkou prerezal zámku, že? 

5)    Využite elektroniku

Technika veľkým krokom pokročila vo všetkých oblastiach. K zabezpečeniu preto môžete využiť elektronické poplašné zariadenie, ktoré pri narušení vášho priestoru spustí alarm, odošle vám SMS správu alebo dokoncia priamo zašle signál bezpečnostnej službe, ak je napojené na pult centrálnej ochrany. 

6)   Opýtajte sa zámočníka

Ak si nie ste istí v otázke zabezpečenia, obráťte sa na skúseného zámočníka. „Odporúčam celý objekt a prístupové dvere vyfotiť, ísť k certifikovanému zámočníkovi, a ten vám podľa fotky povie aké kovanie a zámku kúpiť, aby ste riziko vykradnutia znížili na minimum,“ radí Daniel Gregor z ASSA ABLOY.

Viac tipov a odporúčaní nájdete na www.fabsk.sk

Novinka
 

E-book zdarma

PDF knižka zadarmo

Ako vybrať dverové kľučku ...

... aneb šetrite čas a peniaze. Vyberajte s prehľadom profesionála. 

 

Zadajte Váš mail do poľa a v zápätí Vám na neho dorazí PDF knižka. Více...

Bezpečné platby