Objednávky spracovávame a posielame v normálnom režime. Viac informácií tu.

Bojíte sa o svoje cennosti? Popremýšľajte o domácom trezore!

Nahromadilo sa Vám už pod vankúšom toľko peňazí, že kvôli tomu nemôžete spať? Ste nervózny z bankoviek uschovaných v knihách aj v momente, kedy si niekto len preziera vašu knihu? Možno prišiel čas zamyslieť sa nad kúpou domáceho trezoru! Okrem toho sa vždy nájdu aj iné dôvody, prečo si taký trezor zakúpiť. 

Prečo si zabezpečiť vlastný sejf?

1. Ochrana pred krádežou 

Chrániť svoje cennosti či hotovosť pred zlodejmi je ten hlavný dôvod, prečo si ľudia obstarávajú trezor. Obyčajný zlodeji (ktorých je väčšina) sa pochopiteľne snažia dostať z miesta činu čo najrýchlejšie. Rýche prebehnú domom či bytom, a akonáhle majú plné ruky, sú ihneď preč. Spravidla sa teda trezorom, ktorý môže mať aj desiatky kíl, alebo je dokonca zabudovaný do steny, vôbec nezaoberajú, a trezor v tomto prípade svoje opodstatnenie má. 

2. Ochrana pred požiarom 

Aj ochrana dôležitých dokumentov pred požiarom môže byť jedným z dôvodov, prečo si zabezpečiť domáci sejf. Či už ide o rodné listy, pasy, listiny, zmenky alebo iné dokumenty, uloženie v trezore vám zaistí, že budú neustále v bezpečí - ako pred zlodejmi tak aj  pred ohňom a vlhkosťou. 

3. Uloženie zbraní 

Pokiaľ máte alebo si plánujete zakúpiť zbraň, či iné nebezpečné veci, určite by ste ich mali mať uschované a to minimálne pred deťmi. U strelných zbraní je dokonca povinnosť stanovená zákonom.

Ako teda vybrať trezor?

Pri výbere trezora záleží predovšetkým na tom, čo a koľko v ňom chceme uložiť. Preto prvá vec, ktorú by ste pri kúpe mali zvážiť, je jeho veľkosť. Dôležitá je taktiež voľba uzamykania trezoru, ktorá môže byť na kľúč alebo na číselnú kombináciu.  

Trezor YSBNábytkové trezory

Typ vhodný k nenáročnej inštalácií do skríň alebo iného nábytku a je možno ich veľmi ľahko skryť. Spravidla nie sú príliš drahé a na uschovanie dokumentov a hotovosti do niekoľko stoviek tisíc eur postačí. Tento druh sejfu nájdete aj v našom e-shope

Trezory do stien alebo podlahy

Trezory zavedené do stien alebo podlahy poskytujú maximálnu ochranu pred zlodejmi. Tento typ trezora jednoducho zakryjete obrazom či kobercom. Samozrejme platí, že tieto sejfy sú drahšie a treba sa viac zaoberať aj ich zložitejšiou inštaláciou.

 

Prečítajte si taktiež ďalšie články v našom blogu. :-) 

Novinka
 

E-book zdarma

PDF knižka zadarmo

Ako vybrať dverové kľučku ...

... aneb šetrite čas a peniaze. Vyberajte s prehľadom profesionála. 

 

Zadajte Váš mail do poľa a v zápätí Vám na neho dorazí PDF knižka. Více...

Bezpečné platby