Objednávky spracovávame a posielame v normálnom režime. Viac informácií tu.

Drevené dvere - rokmi overená klasika, ktorá nesklame.

Súčasná moderná éra tlačí do popredia plastové a ďalšie umelo vytvorené materiály. Drevo sa tak pomaly ale isto stáva v spoločnosti prežitkom. Platí však toto pravidlo aj v oblasti dverí? 

Nakoľko aj v odvetví moderného bývania sa stále viac začínajú presadzovať materiály súčasnosti, má tu drevo svoje neodmysliteľné miesto. Veď ide o prírodný a ekologický zdroj, ktorý patrí medzi obnoviteľné matierály na Zemi. Napriek tomu,  pri výbere designu interiéru asi málokto zrovna na prvom mieste mysli na šetrnosť k prírode, je to stále jednoznačné plus, ktoré dreveným dveriam upevňuje postavenie v modernom bývaní.

A keď sme už pri designe, rozhodnie nie je pravda, že by drevené dvereneboli súčasťou moderných interiérov. Drevo sa hodí takmer ku každému inému materiálu, a tak sa dá zaobstarať takmer do každého kúta domu či bytu. 

 

 

 

Povrchová úprava a údržba dverí

Samotnou kapitolou je povrchová úprava drevených dverí. Drevo samozrejme po čase stárne a veľmi dôležitá je jeho údržba i renovácia, vo väčšine prípadou si však vystačíte s ochrannými náterom dverí či prípadným tmelom. Tento spôsob úpravy dverí je vhodný pre domácich kutilov a nie je pri nich nutný odborný zásah. 

Pokiaľ sa Vám nepáči farba dverí, môžete ľahko farebný náter pretrieť alebo ju nahradiť zbrusu novým náterom. Ako sme už písali v tomto článku

Designovo sa dajú drevené dvere upraviť do takmer každej podoby, vďaka unikátnosti materiálu a možnosti samostatnej úpravy sa výslednej podobe dverí medze nekladú. Ešte na chvíľku sa vrátime k samotným vlastnostiam drevených dverí. 

 

Drevo ako tepelný izolant?

Drevo ako takové patrí medzi dobré tepelné izolanty, ktoré v konkurencií ostatných dverí ponújakú priateľnú cenu. Súčasne s tepelnou izoláciou je treba spomenúť ochranu pre prachom, vlkosťou a hlukom. Sú to práve drevené dvere, ktoré sa vyznačujú unikátnou tvarovou pevnosťou a stabilitou. 

Drevo skrátka ani v dnešnej dobe nie je zďaleka len prežikom. Je to moderný doplnok do domácnosti, ktorý prináša radu unikátnosti a výhod za priateľnú cenu. Drevené dvere sú skrátka letmi overenou klasikou, ktorá len tak nesklame.

 

 

Novinka
 

E-book zdarma

PDF knižka zadarmo

Ako vybrať dverové kľučku ...

... aneb šetrite čas a peniaze. Vyberajte s prehľadom profesionála. 

 

Zadajte Váš mail do poľa a v zápätí Vám na neho dorazí PDF knižka. Více...

Bezpečné platby