Objednávky spracovávame a posielame v normálnom režime. Viac informácií tu.

Dverový priezor – vstup do sveta za dverami!

Dverový priezor (slangovo aj „kukátko“) je veľmi dôležitou súčasťou dverí. Ako by sme potom mohli zistiť, kto stojí za zavretými dverami? Nikdy nevieme prečo za nami daný človek prišiel a či má v úmysle len dobré správanie.

 

Záleží na každom, či si zakúpi priezor, alebo bude žiť radšej bez neho. 

Určite každý z Vás, keď už premýšľa o kúpe priezoru, si najprv určí faktory (typ, cena, farba, dizajn), o ktoré sa bude opierať.

Priezory sa podľa typu delia na:

·         Klasické

·         Digitálne

Klasické – jedná sa o klasické prevedenie, kde pomocou špeciálne upravených skiel vidíme na druhú stranu dverí.

Digitálne – z druhej strany dverí (tj. vonkajších) je malá kamera, ktorá sníma priestor, ktorý je pred dverami a ten potom reprodukuje na obrazovke uloženej z vnútornej strany.

Cena  priezorov sa pohybuje v rozmedzí od niekoľkých eur až po stovku. Je to veľmi rôzne, pretože digitálne priezory stoja veľa peňazí, ale tiež vykazujú kvalitu so skvelým výsledkom.

Farebných kombinácií obyčajne veľa nie je (najmä strieborná, čierna, biela). Ak máte obľúbenú farbu červenú, či modrú, tak určite nie je problém sa dohovoriť s výrobcom o prepracovaní produktu na Vašu farbu, ktorú si budete priať.

Priezory dverí,kukátka, sa môžu samozrejme líšiť aj v materiáli, z ktorého sú vyrobené. Povrchová úprava môže byť chróm, mosadz, nikel atď. 

 

 

Ako správne vybrať priezor dverí?

 

1.       Viditeľnosť – najprv si musíme premyslieť a zistiť, aký uhol viditeľnosti je pre náš priestor pred dverami vhodný. Na trhu sa môžeme stretnúť s priezormi od 160° až po panoramatické, ktoré sú schopné sledovať priestor pred dverami v uhle 180°.

2.       Dĺžka – Dĺžka priezoru býva väčšinou nastaviteľná. Odvíja sa od hrúbky dverí do ktorých budeme priezor inštalovať.

3.       Priemer priezoru – priemer priezoru do dverí nám udáva, aký veľký otvor bude musieť pre priezor vytvoriť. 

Novinka
 

E-book zdarma

PDF knižka zadarmo

Ako vybrať dverové kľučku ...

... aneb šetrite čas a peniaze. Vyberajte s prehľadom profesionála. 

 

Zadajte Váš mail do poľa a v zápätí Vám na neho dorazí PDF knižka. Více...

Bezpečné platby