Objednávky spracovávame a posielame v normálnom režime. Viac informácií tu.

Prečo si zabezpečiť zatvárač dverí a ako si ho vybrať?

Ako už samotný názov zatvárač či samozatvárač sám o sebe hovorí, ide o užitočné mechanické zariadenie, ktoré samo zatvára dvere po ich otvorení. Celý mechanizmus je zpravidla pripevnený súčasne k dverám a zárubni (dverovému rámu). 

Najčastejšie sa so zatváračmi môžete stretnúť vo verejných budovách, čo rozhodne neznamená, že ich inštalácia nie je vhodná i do Vášho domu. 

K čomu Vám poslúži  samozatvárač?

1. Nemusíte už zatvárať dvere

Zamyslite sa - nebolo by skvelé, keby ste sa po dlhom dni v práci vrácali domov s plnými rukami a dvere by sa za Vami samé  zatvorili? Možno Vám to príde úplne zbytočné, ale takúto vec si skutočne veľmi rýchlo obľúbite. 

2. Už žiadne buchanie  dverami

Zatváranie dverí nie je jedinou funkciou samozatváračov. Tie totiž zatváranie dverí naviac spomaľujú a zabraňujú tak i nenávratnému poškodeniu dverí či zárubne, ku ktorému môže dôjsť pri prutkom buchnutí. Vyhnete sa však vďaka tomu aj riziku zranenia, ako je napríklad privretie prstov do dverí.

3. Šetríte energiu
Zatvárač dverí u vchodových dverí zabezpečí, že nikdy neostanú dvere otvorené zbytočne dlho. To sa najviac premietne v zimných mesiacoch na Vašich účtoch za elektrinu.

4.Obmedzuje šírenie prípadného požiaru  
Pokiaľ sa objaví požiar, je potrebné, aby dvere boli zatvorené a obmedzilo sa tak šíreniu ohňa a dymu. To, že zatvárač dverí zabraňuje šíreniu požiaru, potvrdzuje i fakt, že zatváračom musia byť vybavené každé protipožiarné dvere. 

Šírka a váha dverí 
Pokiaľ si vybierate samozatvárač, mali by ste si zistiť šírku a váhu dverí, na ktoré chcete zatvárač inštalovať. U jednolitvých modelov je zvyčajne uvedené, pre aké veľké a ťažké dvere sú určené. 

Možnosti nastavenia

Pri Při výběru samozavírače je vhodné všímat si také toho, jaké daný typ poskytuje možnosti nastavení. Některé samozavírače umožňují přizpůsobení rychlosti zavírání a také nastavení trvalého otevření do různě velkých úhlů.


 

Novinka
 

E-book zdarma

PDF knižka zadarmo

Ako vybrať dverové kľučku ...

... aneb šetrite čas a peniaze. Vyberajte s prehľadom profesionála. 

 

Zadajte Váš mail do poľa a v zápätí Vám na neho dorazí PDF knižka. Více...

Bezpečné platby