Objednávky spracovávame a posielame v normálnom režime. Viac informácií tu.

Voľba vonkajšej kľučky na bránku či k dverám.

Na vokajšie kovanie sa kladú omnoho vyššie nároky ako na interiérové - musí byť veľmi odolné proti korózií a taktiež proti krádeži. Nakoľko sú kľučky vchodových dverí a brán tým prvým, čím môžete zapôsobiť na svojich hostí, bývajú častokrát dosť extravagantné. 

Na čo si dať pozor pri výbere vonkajšej kľučky 
Pri nákupe exteriérovej kľučky je potrebné zobrať do úvahy niekoľko vecí. Vybrať tú správnu nebude úplne ľahké. Predsa taká kľučka nemusí byť len odolná, ale u vchodových dverí alebo bránky aj elegantná - veď ju budete používať denne. 
 

Držte sa celkového štýlu vášho domu 

Pri výbere sa nenechajte uniesť a sústreďte sa najskôr na to, aby kľučka esteticky odpovedala vzhľadu dverí. Kľučka je totiž veľmi dôležitou súčasťou dverí a výrazne ovplyvňuje vzhľad celých dverí. Samozrejme by mala zapadať medzi všetky ostatné prvky vašej domácnosti alebo záhrady. 
 

Materiál vonkajších kľučiek 

Nakoľko je potrebné, aby vonkajšie kľučky boli veľmi odolné proti vonkajšim vplyvom, nie je preto vhodné použiť obyčajnú kľučku. Tá by totiž časom začala hrdzavieť a zadrhávať sa. Preto je vhodné zvoliť kľučku z nerezového materiálu - takéto kľučky nájdete aj u nás v našej ponuke.

Akú kľučku k vchodovej bránke?

Kľučky u vchodových bránok sú spravidla masívnejšie. Značne obľúbené sú kované kľučky, ktoré bývajú veľmi odolné voči poškodeniu a voči nepriaznivým vplyvom počasia. Vďaka tomu sú takmer nezničiteľné a ich kúpa je investíciou na dlhšiu dobu. Zároveň sú veľmi pekné. 

Na vchodové bránky sa hodia aj ďalšie typy kľučiek.  

Kľučka k vonkajším vchodovým dverám 

Pokiaľ ide o vchodové dvere, je potrebné oproti vchodovej bránke zvážiť ešte ďalší dôležitý faktor, a to bezpečnosť. Je vhodné zvoliť masívnejšie kovanie vyššej bezpečnostnej triedy (aspoň 3. triedy). Ďalej by sme mali taktiež zvážiť, akú variantu využijeme či kľučka - kľučka alebo kľučka - guľa.

Prečítajte si aj ďalšie zaujímavé a užitočné články v našom blogu. Sledovať nás taktiež môžete na našej facebookovej stránke.

Novinka
 

E-book zdarma

PDF knižka zadarmo

Ako vybrať dverové kľučku ...

... aneb šetrite čas a peniaze. Vyberajte s prehľadom profesionála. 

 

Zadajte Váš mail do poľa a v zápätí Vám na neho dorazí PDF knižka. Více...

Bezpečné platby