Dvere (9) Kovania a kľučky (24) Príslušenstvo k dverám (7) Novinky (6) Inšpirácia (7)

10 + 1 odpovedí, ako vybrať dverné kľučku.

Zadajte Váš mail a stiahnite si PDF knižku zadarmo. Viac o knihe nájdete tu. Zároveň vďaka stiahnutie získate prístupy k špeciálnej akciám, ktoré raz za čas zasielame.

 

Formulár sa odosiela, počkajte prosím ...

Ako správne vybrať kovanie na dvere a čo znamenajú značky pri kovaní?

Čo znamenajú všetky značky? Aké všetky možnosti kľučiek mám? AKo vybrať ťú ideálnu pre mňa? Na všetko dostanete odpoveď pokaiľ si prečítate tento článok.

Vybrať si kľučku nie je žiadna veda a verím, že po prečítaní nášho článku to zvládnete s prehľadom sami.

Každá kľučka je na našom e-shope (a všade inde na internete) označená niekoľkými skratkami, ktoré kľučku pomáhajú charakterizovať. V nasledujúcej tabuľke Vám ukážeme, aké všetky druhy označení nájdete. Skratky sa týkajú štítových, ale aj rozetových kovaní.

Na našich stránkach tieto skratky nájdete v atribútoch produktov. Napríklad pri štítovej kľučke Afrodyta vyberáte z možností prevedenia štítku pre dózický kľúč, pre cylindrickú vložku (FAB-ku) alebo štítok s WC poistkou. Všetky možnosti sú opatrené skratkou, ale aj popisom a fotkou, ako otvor vyzerá.

Takto to vyzerá v praxi, stačí kliknúť na variant, ktorý Vám vyhovuje.

Už vieme, ako zvoliť druh zámky kľučky. Teraz sa ale poďme pozrieť na to, ako rozoznať jednotlivé druhy kľučiek.

Pokiaľ mi kľučka v svojej skratke napísané R alebo QR, znamená to, že to je kľučka s rozetou. R označuje okrúhly štítok, QR označuje štítok štvorcový.

Otestujte si to na nasledujúcom obrázku.

Pri okennom kovaní to funguje na rovnakom princípe, akurát namiesto písmena R je v označení písmeno O. Kľučka O teda označuje kľučku s okrúhlou rozetou, kľučka QR zase štítok hranatý.

Na koniec si vezmeme na paškál štítkové kovanie. Štítkové kovanie sa delí na vchodové interiérové. Čo sa týka interiérového kovania, tu je výber veľmi jednoduchý – kľučky sú všetky rovnakého druhu a jediné, čo si vyberáte je druh otvoru v štítku. 

 

Čo sa týka vchodového kovania, tu je to už málo zložitejšie. Na výber máte z prevedenia kľučka – kľučka (na oboch stranách dverí je kľučka – toto prevedenie je označované K+K). Pokiaľ si ale prajete mať z jednej strany dverí guľu, musíte pátrať po kľučkách s označením K+P.

Čo sa týka kovania na dvere, verím, že už neexistuje nič, čo by Vás mohlo pri výbere zaskočiť. Pokiaľ by ste predsa len mali akýkoľvek problém pri výbere ideálneho kovania pre Vás, neváhajte sa nám ozvať na telefónne číslo uvedené v kontaktoch. Sme tu pre Vás a radi Vám so všetkým poradíme.

 

Za kolektív Najkľučky.sk

Lucie Milkovová

ešte minútku!

neodchádzajte od nás s prázdnymi rukami!

Pripravili sme si pre Vás darček v podobe
zľavového kupónu na akýkoľvek nákup.

Šanca sa už nebude opakovať!

Prezraďte nám Vaše krstné meno a email
a vyzdvihnite si 3% zľavu na nákup!