Objednávky spracovávame a posielame v normálnom režime. Viac informácií tu.

Príbeh majiteľa

(4. 1. 2015)

Pred viac ako 6 rokmi vrcholil na českom internete „BOOM“ eshopov a online nakupovania. Cez internetové obchody sa predávalo všetko. Od kozmetiky, oblečenia, hračiek, cez elektroniku, mobily až po sexuálne hračky. Ibaže ľudia stále neboli zvyknutí nakupovať cez internet niektoré špecifické fyzické veci, ktoré majú na dlhú dobu a kupovali ich vždy a výhradne v kamenných obchodoch. Medzi tieto produkty patrili aj kľučky na dvere a kovania. 

Volám sa Ondrej Lang, som aktívny človek, ktorého veľmi baví a fascinuje internet. A pretože mám vďaka rodinnej tradícií veľmi blízko k produktom z oblasti stavebnín a vecí okolo domu, tak som začal rozmýšľať, prečo ľudia nekupujú aj takýto typ tovaru cez internetové obchody.

Málo informácií o produktoch, nedôvera predajcovi a žiadna možnosť si chytiť produkt? Áno. Toto boli tri základné a najdôležitejšie veci, na ktoré som prišiel. Možno Vám toho napadne ešte viac. Kvôli týmto trom veciam som sa rozhodol, že to chcem zmeniť a zákazníkom ukázať a predovšetkým uľahčiť nakupovanie aj týchto netradičných vecí z pohodlia domova.

Na internete som začal s predajom pred piatimi rokmi. Veľmi ma to lákalo a produktov k dispozícií na predaj na internete bolo vďaka vtedajšej spolupráci so spoločnosťou STOLBUD.CZ veľa. Nakoniec som sa rozhodol pre predaj kovania na dvere. Už ani presne neviem prečo, ale bol som nadšený, že môžem ľuďom ukázať, že aj takýto produkt sa dá kúpiť na internete.

Najskôr, v roku 2009 to bol predaj cez aukro.cz. Bolo to fajn. Ľudia nakupovali, so zákazníkmi som komunikoval po telefóne, ale chýbal tam pre zákazníka väčší výber a lepšia špecifikácia tovaru. Proste ste si nemohli vybrať, čo ste potrebovali.

Vďaka tomuto nedostatku som v októbri 2010, vtedy ešte sám, zakladal prvý internetový obchod s kovaním: LGI – kliky a kování. Možno ste sa stretli s týmto obchodom. Viac ako tri mesiace práce od rána až do noci, som strávil iba pri plnení eshopu produktami, obrázkami, voliteľnými typmi, kategóriami atď. (Vtedy som nevedel, ako to urobil jednoduchšie). Na záver to však bol dobrý pocit, keď som začal komunikovať so zákazníkmi. Keďže to bol starý eshopový systém, tak som opäť nemohol zákazníkom dať všetko, čo potrebovali. Na tomto eshope sa nevyberá jednoducho a bohužiaľ sa tu nenachádzali všetky rady, ktoré boli pripravené.

Snažil som sa stále zdokonaľovať v oblasti internetu a poskytovať väčšiu starostlivosť aj našim zákazníkom, tak som rozšíril tím a začal hľadať lepšie riešenie pre Vás. Mal som určitú predstavu a pretože sme ponuku rozšírili o nového výrobcu a ďalšie druhy kľučiek aj doplnkov, rozhodli sme sa prejsť po dvoch rokoch na modernejšie riešenie a vznikol tak obchod Ráj klik.cz.

Vďaka spolupráci na troch veľkých externých online projektoch som pozbieral na posledný rok obrovské množstvo skúseností a teraz som pripravený našim zákazníkom uľahčiť nákup. Vďaka nabitým znalostiam a sile nášho osemčlenného tímu som sa rozhodol dať Vám – našim zákazníkom – všetko, čo dokážeme v podobe nového prehľadného eshopu, znalostí v odbore, skúseností s vedením internetového obchodu, profesionálnym prístupom ku klientovi a predovšetkým so starostlivosťou, ktorú si podľa mňa zaslúži každý zákazník na internete, no aj mimo neho. Zákazník je vždy fyzická osoba s určitými potrebami a túžbami. Takto k nemu my pristupujeme.

V súčasnosti na internete predávame kovania na dvere už piatym rokom v Českej republike a druhým rokom na Slovensku. Predali sme viac ako 14 000 kľučiek a doplnkov k dverám, obslúžili viac ako 3 000 internetových zákazníkov a podieľali sa na desiatkach stredne veľkých projektov objednávky väčšie, ako tridsať kusov).

A to, že vývoj e-shopu ide stále ku predu, dokazuje fakt, že sa z pôvodnej živnosti sa stala na konci roka 2014 spoločnosť Ráj kování s.r.o.

Verím, že ja osobne, ľudia v tíme a aj webová stránka (eshop) dospeli do takého stavu, aby som svoje dávne presvedčenie mohol realizovať čo najlepšie. Som presvedčený, že návštevníci si u nás môžu vyberať rovnako ako v kamennom obchode a servis, ktorý im pred nákupom, v priebehu objednávky a aj po nákupe poskytujeme je na veľmi profesionálnej úrovni.

Stále sa snažíme zlepšovať a dostať tak víziu našich obchodov po názvom Raj.

„Aj kľučku môžete...

... nakupovať z pohodlia domova, kancelárie, či z Vášho skladu!“

Posúďte sami. 

 

Ondřej Lang

-- majiteľ a prevádzkovateľ internetového obchodu najklucky.sk --

 

Novinka
 

E-book zdarma

PDF knižka zadarmo

Ako vybrať dverové kľučku ...

... aneb šetrite čas a peniaze. Vyberajte s prehľadom profesionála. 

 

Zadajte Váš mail do poľa a v zápätí Vám na neho dorazí PDF knižka. Více...

Bezpečné platby