Dvere (9) Kovania a kľučky (24) Príslušenstvo k dverám (7) Novinky (6) Inšpirácia (7)

10 + 1 odpovedí, ako vybrať dverné kľučku.

Zadajte Váš mail a stiahnite si PDF knižku zadarmo. Viac o knihe nájdete tu. Zároveň vďaka stiahnutie získate prístupy k špeciálnej akciám, ktoré raz za čas zasielame.

 

Formulár sa odosiela, počkajte prosím ...

Dverové kukátko - vstup do sveta za dverami!

Dverové kukátko je veľmi dôležitou súčasťou dveří.Jak by sme potom mohli zistiť, kto stojí za dverami? Nikdy nevieme, prečo za nami daný človek prišiel a či má v úmysle len dobré správanie. Záleží však na každom, či si zaobstará kukátko alebo bude žiť radšej bez neho.

Určite každý z Vás, keď už premýšľate o kúpe kukátka, si najprv určí faktory (typ, cena, farba, design) podľa ktorých sa bude opierať.

Dverné kukátka podľa typu:     

 

  • klasické
  • digitálne

 

Klasické - jedná sa o klasické prevedenie, kde pomocou špeciálne upravených skiel vidíme na druhú stranu dverí

Digitálne - z druhej strany dverí (tj. vonkajších) je malá kamera, ktorá sníma priestor, ktorý je predo dvermi a ten potom reprodukuje na digitálne obrazovke z druhej strany dverí (tj. vnútorných)

Cena priezorov sa pohybuje v rozmedzí od 32, - Kč s DPH do 4 790, - Kč  s DPH. Je to veľmi rôzne, pretože digitálne kukátka stojí veľa peňazí, ale taky vykazujú kvalitu so skvelým výsledkom.

 

Farebné kombinácie sa moc nerobia (väčšinou strieborná, čierna, biela). Ak máme obľúbenú farbu červenú alebo modrú, tak určite nie je problém sa dohovoriť s výrobcom s prerobením na našu farbu, ktorú si budeme želať.

Dverné kukátka sa samozrejme môžu líšiť aj druhom materiálu, z ktorého je kukátko vyrobené. Povrchová úprava môže byť z: chrómu, mosadze, niklu atď.

Ako správne vybrať dverné kukátko?

1) Viditeľnosť v priezorníku

Najprv si musíme premyslieť a zistiť, aký uhol viditeľnosti je vhodný pre náš priestor pred dverami. Na trhu sa stretneme s kukátkom od 160 ° až po panoramatické, ktoré sú schopné sledovať priestor pred dverami v uhle 180 °.

2) Dĺžka dverového kukátka

Dĺžka kukátka býva väčšinou nastaviteľná. Odvíja sa to od hrúbky dverí, do ktorých budeme kukátko namontovávať.

3) Priemer dverového kukátka

Priemer kukátka do dverí nám udáva, aký veľký otvor budeme musieť pre kukátko vytvoriť.

ešte minútku!

neodchádzajte od nás s prázdnymi rukami!

Pripravili sme si pre Vás darček v podobe
zľavového kupónu na akýkoľvek nákup.

Šanca sa už nebude opakovať!

Prezraďte nám Vaše krstné meno a email
a vyzdvihnite si 3% zľavu na nákup!