Dvere (9) Kovania a kľučky (24) Príslušenstvo k dverám (7) Novinky (6) Inšpirácia (7)

10 + 1 odpovedí, ako vybrať dverné kľučku.

Zadajte Váš mail a stiahnite si PDF knižku zadarmo. Viac o knihe nájdete tu. Zároveň vďaka stiahnutie získate prístupy k špeciálnej akciám, ktoré raz za čas zasielame.

 

Formulár sa odosiela, počkajte prosím ...

Interiérové dvere ... aneb obleč svoj interiér!

Pri vybavovaní bývanie si dávame naozaj záležať, nech sa nám v ňom býva pekne. Snažíme sa, aby nám všetko ladilo, a aby bol prepracovaný každý detail. Rovnako ako funkčnosť nás zaujíma aj to, ako to bude vyzerať a či nám to do interiéru zapadne.

Výber interiérových dverí nie je v tomto výnimkou. Je dôležité sa nad výberom zamyslieť a zabezpečiť, aby nám do celého konceptu interiéru zapadli a nenarušovali tak celkový dojem z prostredia.

Keď dvere zvolíme správne, docielime dobrého pocitu z príjemného prostredia, ktoré navyše plnia svoju funkciu a chránia naše súkromie.

 

Z čoho sú interiérové dvere vyrobeny?

  • Drevené dvere
  • Dyhované dvere
  • Fóliované dvere

 

Každý druh dverí sa hodí pre iné účely a my Vám teraz jednotlivé druhy postupne priblížime.

 

Drevené dvere

Drevené dvere sú klasikou medzi dverami. Od dvoch ostatných typov dverí sa líši tým, že sú vyrobené kompletne celé z dreva, zatiaľ čo ostatné dva druhy majú iba drevený rám. Najčastejšie používaný materiál pre výrobu je drevo z borovice, brezy a duba. Dverové úprava je potom vykonávaná väčšinou pomocou špeciálnej vrstvy vosku.

Drevené dvere vynikajú predovšetkým naozaj dlhú živoností a extrémnou odolnosťou, navyše pôsobí veľmi esteticky. Preto sa hodí predovšetkým do vybavenia viacerých generačných domov, do verejných priestorov a všade tam, kde sú dvere vystavené pomerne veľkému zaťaženiu.

Na prvom ilustračnom obrázku je hore dubové drevo, na spodnej časti je potom drevo brezové.

 

Dyhované dvere

V prvom rade si musíme vysvetliť, čo to vôbec dyha je. Základ tvorí tvrdená doska HDK, ktorá má povrchovú úpravu vytvorenú pomocou veľkého množstva pásikov z ušľachtilých druhov dreva. Takto upravené dvere pôsobí na prvý posled veľmi esteticky a elegantne, preto sú našimi zákazníkmi často volenú variantom.

Dyhy sa vyrábajú v dvoch základných prevedeniach - klasická dyha a dyha Plus. Klasická dyha vzniká, keď pásky dreva kladieme iba zvisle a tvoria tak jednoliatu plochu. Oproti tomu dyha Plus je tvorená ako zvislými, tak vodorovnými pruhmi. Oba dva druhy prevedení môžu byť farebne upravované k zákazníkovej spokojnosti.

Špecifickým druhom prevedenie je tzv. modifikovaná dyha, ktorá sa vyznačuje jedinečnou povrchovou úpravou. U nás ich nájdete pri dverách v prevedení intarsie a intarsie Elit.

 

Fóliované dvere

Tretím, a veľmi populárnym druhom prevedení dverí sú dvere fóliované, ktoré sú potiahnuté laminátovou fóliou. Dvere môžu byť potiahnuté mnohými druhmi fólie, ktoré opticky pôsobia rovnako, ale odlišujú sa svojimi technickými parametrami. Čím pevnejšie fólie je, tým väčšia je odolnosť dverí voči vonkajším vplyvom.

To znamená, že dvere vždy musíme vyberať podľa účelu, ku ktorým majú dvere slúžiť. Pre dvere do verejných priestorov ako sú školy, kancelárie, nemocnice či firmy volíme fóliu pevnú, ktorá bude týmto nárokom odolávať a dvere chrániť. Pre domáce použitie môžeme naopak voliť fólie jemnejšie, ktorá pôsobí o trochu estetickejšie.

U nás nájdete tri základné druhy fólie - fólia CPL, Lamisoft a Decor (postupne na obrázku)

  • CPL fólie: Najpevnejšia laminátová fólia s najlepšou technickou odolnosťou vhodná predovšetkým do verejných priestorov kancelárií, škôl a iných verejných miest s veľkou namáhaností (a kde sú vystavené mechanickému poškodeniu).
  • Lamisoft fólie: Tento materiál sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou a jeho použitie je vhodné predovšetkým v hotelových budovách, bytoch a rodinných domoch. Táto fólia vďaka unikátnej technológii potlači imituje prírodný dyhu.
  • Folie Decor: Veľmi lacná fólia, ktorá ušetrí vašu peňaženku. Vhodná je do domáceho použitia do bytov a domov. Výhodou je dobrá kvalita, pomerne vysoká pevnosť fólie a široké spektrum ponúkaných farebných vyhotovení.

Všetky uvedené druhy interiérových dverí u nájdete na našom e-shope v mnohých farebných prevedeniach, takže dvere môžete dokonale prispôsobiť Vášmu interiéru. Okrem farieb si tiež môžete vybrať štýl prevedenia dverí, alebo či budú dvere presklené či plné.

Keby Vás napadol jaýkoliv otázku týkajúcu sa dverí, neváhajte a ozvite sa nám - kontakty máte uvedené v karte "kontakt". Radi Vám pomôžeme, sme tu pre Vás každý všedný deň od 9:00 do 18:00.

Za  Najklucky.sk

Lucie Milkovová

ešte minútku!

neodchádzajte od nás s prázdnymi rukami!

Pripravili sme si pre Vás darček v podobe
zľavového kupónu na akýkoľvek nákup.

Šanca sa už nebude opakovať!

Prezraďte nám Vaše krstné meno a email
a vyzdvihnite si 3% zľavu na nákup!