Dvere (9) Kovania a kľučky (24) Príslušenstvo k dverám (7) Novinky (6) Inšpirácia (7)

10 + 1 odpovedí, ako vybrať dverné kľučku.

Zadajte Váš mail a stiahnite si PDF knižku zadarmo. Viac o knihe nájdete tu. Zároveň vďaka stiahnutie získate prístupy k špeciálnej akciám, ktoré raz za čas zasielame.

 

Formulár sa odosiela, počkajte prosím ...

Ako správne zabezpečiť domácnosť?

Cítite sa doma bezpečne? A čo keď to tak úplne nie je? Možno ste si nedávno kúpili nový zámok a ste v pohode, ale zabezpečenie nie je len o jednom zámku. Je to komplexný súbor krokov, ktoré je potrebné prejsť. Položte si nasledujúcich sedem základných otázok, my vám na ne dáme tie správne odpovede.

 

1.      Podľa čoho mám vybrať vhodný zámok ku vchodovým dverám?


Kvalitný zámok s cylindrickou vložkou je základ, to vám povie každý. Ale ako ju správne vybrať? Zaujímajte sa o bezpečnostnú triedu zámku a vyberte si taký, ktorý je minimálne v tretej triede. Bezpečnostná trieda určuje kvalitu vložky a vďaka nej sa dozviete, či je zámok odolný proti zlodejským technikám, ako ľahko ide odmontovať alebo vylomiť. Opatriť si môžete tiež prídavný zámok, pretože každá prekážka pre zlodejov navyše vám môže ochrániť majetok.

 

2.      Čo kľúče? Je dôležité, z akého materiálu sú vyrobené?

Určite áno. Ide síce len o malý kúsok kovu, ale práve na ňom sa môže celý systém zabezpečenia zrútiť. Kľúče sa dajú skopírovať, to je pre zlodeja to najjednoduchšie. "Väčšina vložiek od tretej triedy vyššie disponuje bezpečnostnou kartou. Bez nej vám žiadny zámočník kópiu kľúča nevyrobí a zlodej má smolu, " hovorí Daniel Gregor, bezpečnostný expert spoločnosti ASSA ABLOY, ktorá vyrába zámky a kľúče FAB. Podľa neho je tiež potrebné zamerať sa na kvalitu kľúče. "Môže sa stať, že dostanete nekvalitné kľúč, preto radšej vždy nakupujte u certifikovaného zámočníka," radí.

 

3.      Ako je to s dverami? Musím brať do úvahy ich kvalitu?

Na bezpečnosť vášho domova je vždy dobré pozerať ako na celok. A k tomuto celku patrí samozrejme aj dvere. V dnešnej dobe sa už predávajú špeciálne bezpečnostné dvere s veľkou radom prvkov, cez ktoré sa zlodej nemá prakticky šancu dostať. "Usadzujú sa do špeciálnej zárubne a ich súčasťou je aj kvalitná vložka a bezpečnostné kovanie. Jedná sa teda o komplexné riešenie, " vysvetľuje Gregor.

 

4.      A čo ďalšie miesta, ktorými sa zlodej môže dostať dovnútra? Čo s nimi?

Prejdite si celý byt či dom a jeho okolie. Kritické sú hlavne balkóny v nižších poschodiach a na prízemí a tiež okná. Napríklad otvorená ventilačky je pre zlodeja pozvánkou dovnútra. Zamerajte sa tiež na vchody do záhrady alebo na dvere z garáže do domu. Aj tieto miesta potrebujú zabezpečiť tak, aby sa cez ne zlodej nedostal.

 

5.      Čo keď ma predsa len vykradnú? Na čo mám od poisťovne nárok?

Pokiaľ došlo k samotnému vykradnutiu, je už bohužiaľ neskoro. Bezpečnosť je potrebné riešiť dopredu. Máte poistenú domácnosť? Pozorne si znovu prečítajte náležitosti zmluvy a podľa toho postupujte. "Ľudia často neprispôsobí svoje zabezpečenia tomu, čo majú v poistke a potom veľmi ľutujú. Akonáhle náhle nedodržíte napríklad aj drobnosť, máte smolu a poistnú udalosť nie je možné uznať, " opisuje Daniel Gregor.

 

6.      Stratil som kľúče. Ako mám postupovať?

Najskôr si poriadne skontrolujte, či sú kľúče naozaj preč. Ak áno, tak nezúfajte, aj to sa dá vyriešiť. Aby ste mali istotu, rozhodne je lepšie vymeniť cylindrickú vložku za novú. Nikdy totiž neviete, kto vaše kľúče našiel. Existuje ale aj elegantnejší preventívne riešenie, ktoré vám ušetrí starosti, ak kľúče stratíte. Ide o takzvané zámky 2v1, ktoré sa dodávajú s dvoma rôznymi súpravami kľúčov. Stratili ste kľúče z jednej súpravy? Nevadí, stačí použiť kľúč z druhej súpravy, pretože vložka sa sama prekóduje na nový kľúč..

 

7.      Je potrebné sa na noc zamykať?

Ak si myslíte, že na noc stačí zasunúť kľúč do zámku a tým ste v bezpečí, tak sa mýlite. Zlodeja to nijako nezdrží a nezamknuté dvere prekoná za pár minút. Jedinou možnosťou je zamykať sa, a to na dva západy. Jedine to je pre zlodeja skutočnou komplikácií.

 

 

Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás, budeme sa Vám radi venovať.

Viac tipov a odporúčania nájdete na: www.fabsk.sk

 

7

ešte minútku!

neodchádzajte od nás s prázdnymi rukami!

Pripravili sme si pre Vás darček v podobe
zľavového kupónu na akýkoľvek nákup.

Šanca sa už nebude opakovať!

Prezraďte nám Vaše krstné meno a email
a vyzdvihnite si 3% zľavu na nákup!