¨ Na farbe Vašej kľučky záleží | Najkľučky.sk
Dvere (9) Kovania a kľučky (24) Príslušenstvo k dverám (7) Novinky (6) Inšpirácia (7)

10 + 1 odpovedí, ako vybrať dverné kľučku.

Zadajte Váš mail a stiahnite si PDF knižku zadarmo. Viac o knihe nájdete tu. Zároveň vďaka stiahnutie získate prístupy k špeciálnej akciám, ktoré raz za čas zasielame.

 

Formulár sa odosiela, počkajte prosím ...

Na farbe Vašej kľučky záleží!

Dverová kľučka. Drobnosť, u ktorej si mnohý človek povie, že nie je potrebné sa ňou zaoberať. Opak je však pravdou. Tento drobný prvok každého interiéru je dôležitým detailom.

Kľučka na dvere. Drobnosť, nad ktorou väčšina ľudí len mávne rukou. Veľa ľudí si myslí, že nemá zmysel sa kľučkami zapodievať. Opak je však pravdou. Tento drobný prvok každého interiéru je dôležitým detailom.

Prečo? Pri otváraní dverí nám padne zrak v prvom rade na kľučku. Kľučky dotvárajú celkový dojem z interiéru a každého priestoru v dome, či byte. Je veľmi dôležité najskôr posúdiť typ interiéru a až potom mu prispôsobiť tento prvok.

Figo QR - dveřní klika do interiéru chrom lakovaný

Pokiaľ ste minimalista, zástanca jednoduchosti a strohosti, a Váš interiér obsahuje pravidelné tvary, bude pre Vás tou pravou kľučka z chrómu, či antikoru. Tento menej výrazný štýl nenaruší koncept praktickosti a sterility interiéru. Kľučka svetlejších farieb zaistí dojem čistoty a elegancie.

 

Chrómová kľučka na dvere (obrázok v pravo) je lakovaná – teda s lesklým povrchom (odtlačky prstov však predsa nie sú vidieť) a hodí sa do moderného interiéru, ktorý vidíte na obrázku. 

 

 

Dveřní kování kora - štítová klika v barvě bronz grafiato

Oproti tomu kľučka mosadzná či bronzová je priamo stvorená pre romantické, prípadne retro interiéry. Tu nájde uplatnenie ako skrášľujúci prvok navodzujúci pohodovú, útulnú atmosféru, atmosféru domova. Tento typ kľučky vo farbách béžových až hnedých je dôkazom vzťahu k histórií a noblese.

Na trhu je taktiež možné nájsť aj mnoho ďalších farieb a štýlov kľučiek z dreva. Záleží predovšetkým na vás, ktorú si vyberiete a ktorou doplníte alebo naopak ozvláštnite Váš interiér. Pokiaľ ste človek, ktorý sa vyhýba konvenciám, môžete Váš minimalistický byt ozvláštniť bronzovou kľučkou. Spolu s doplnkom podobného štýlu ( vázou, misou apod.) môže Váš byt získať úplne netradičný a jedinečný vzhľad. Nebojte sa improvizovať a kombinovať!

 

Dnešný článok bol krátky a predovšetkým s výraznými obrázkami. Zámerne tu nebolo väčšie množstvo tipov, skôr sme sa snažili Vás len trochu naladiť na vlnu inšpirácie a zamyslenia.

Aké farby kľučiek nájdete v našom eshope? 

Ako vyzerá Váš interiér?

Aké máte dvere?

Jednoduchosť či kreativita?

 

Premýšľajte a hrajte sa nielen s výberom kľučky. Hlavne nezabúdajte: „Kľučku nekupujete každý deň!“ :-)

Prečítajte si ďalšie články na našom blogu.

 

Sylvie Kavíková

-- autorka je blogerkou najklucky.sk a týmto článkom prezentuje vlastný názor na danú tému --

ešte minútku!

neodchádzajte od nás s prázdnymi rukami!

Pripravili sme si pre Vás darček v podobe
zľavového kupónu na akýkoľvek nákup.

Šanca sa už nebude opakovať!

Prezraďte nám Vaše krstné meno a email
a vyzdvihnite si 3% zľavu na nákup!