¨ Zatvárač dverí - prečo si ho zaobstarať | Najklucky.sk
Dvere (9) Kovania a kľučky (24) Príslušenstvo k dverám (7) Novinky (6) Inšpirácia (7)

10 + 1 odpovedí, ako vybrať dverné kľučku.

Zadajte Váš mail a stiahnite si PDF knižku zadarmo. Viac o knihe nájdete tu. Zároveň vďaka stiahnutie získate prístupy k špeciálnej akciám, ktoré raz za čas zasielame.

 

Formulár sa odosiela, počkajte prosím ...

Prečo si zaobstarať zatvárač dverí a ako ho vyberať

Ako už názov zatvárač či samozatvárač napovedá, jedná sa o užitočné mechanické zariadenie, ktoré samo zatvára dvere po ich otvorení. Celý mechanizmus je spravidla pripevnený súčasne k dverám a zárubni update Blog_post set perex = dverovému rámu).

Najčastejšie sa so zatváračmi stretnete vo verejných budovách, to však rozhodne neznamená, že by ich inštalácia nebola vhodná aj u vás doma.

Načo vám takýto samozatvárač bude?


1. Nemusíte už zatvárať dvere

Zamyslite sa - nebolo by skvelé, keby ste sa po dlhom dni v práci vracali domov s plnými rukami a dvere by sa za vami samé zavreli? Možno vám to pripadá úplne zbytočné, ale takú vec si naozaj veľmi rýchlo obľúbite.

2. Už žiadne mlátenie dverami

Zatváranie dverí však nie je jedinou funkciou samozatváračov. Tie totiž zatváranie dverí navyše spomaľujú a zabraňujú tak aj nenávratnému poškodeniu dverí či zárubne, ku ktorému môže dôjsť pri prudkom zabuchnutiu. Vyhnete sa však vďaka tomu aj riziku zranenia, ako je napríklad privretie prstov do dverí.

3. Šetríte energiu

Zatvárač dverí pri vchodových dverí zaistí, že nikdy nezostanú otvorené zbytočne dlho. To sa potom, najmä v zimných mesiacoch, premietne na vašich účtoch za elektrinu.

4. Obmedzujete šírenie prípadného požiaru

Ak sa objavia požiar, je potrebné, aby dvere boli zatvorené a obmedzilo sa tak šíreniu ohňa a dymu. To, že zatvárače dverí zabraňujú šíreniu požiaru, potvrdzuje aj fakt, že zatváračom musia byť vybavené každé protipožiarne dvere.

 

Ako samozatvárač vybrať

Šírka a váha dverí

Ak vyberáte samozatvárač, mali by ste si zistiť šírku a váhu dverí, na ktoré ho chcete nainštalovať. Pri jednotlivých modelov je zvyčajne uvádza, pre aké veľké a ako ťažké dvere sú určené.

Možnosti nastavenia

Pri výbere samozatvárača je vhodné všímať si tiež toho, aké tento typ poskytuje možnosti nastavenia. Niektoré samozatvárača umožňujú prispôsobenie rýchlosti zatvárania a tiež nastavenie trvalého otvorenia do rôzne veľkých uhlov.

 

Druhy samozatváračov

Samozatvárače s hornou montážou

Základný typ samozatváračov, ktorý by mal splniť akékoľvek vaše očakávania. Lacnejšie varianty sú spojené so zárubňou pomocou ramena. Ak na vás toto riešenie nepôsobí príliš esteticky, môžete zvoliť niektorý zo zatváračov s koľajnicou.

Podlahové samozatvárače

Tento druh je vhodný v prípadoch, kedy nie je možné použiť bežné samozatvárače alebo ak sa jedná o celosklenené dvere. Podlahový samozatvárač je ideálny tiež všade, kde je kladený dôraz na nenápadný dizajn.

Integrované samozatvárače

Podobne nenápadne ako podlahový typ samozatváračov pôsobí aj typ integrovaný. Ten je takmer celý skrytý vo dverách a zárubni - iba pri otváraní je viditeľné tiahlo spájajúcej telo samozatvárače s vodiacou lištou.

 

 

 

Sledujte nás aj na našej facebookovej stránke.

ešte minútku!

neodchádzajte od nás s prázdnymi rukami!

Pripravili sme si pre Vás darček v podobe
zľavového kupónu na akýkoľvek nákup.

Šanca sa už nebude opakovať!

Prezraďte nám Vaše krstné meno a email
a vyzdvihnite si 3% zľavu na nákup!