Dvere (9) Kovania a kľučky (24) Príslušenstvo k dverám (7) Novinky (6) Inšpirácia (7)

10 + 1 odpovedí, ako vybrať dverné kľučku.

Zadajte Váš mail a stiahnite si PDF knižku zadarmo. Viac o knihe nájdete tu. Zároveň vďaka stiahnutie získate prístupy k špeciálnej akciám, ktoré raz za čas zasielame.

 

Formulár sa odosiela, počkajte prosím ...

Rosenie kľučiek – odveký nepriateľ kovania.

V tomto článku rozoberieme, prečo je rosa na kľučke zlým faktorom a naťukneme tému ako sa teda o kľučku starať.

V tomto článku rozoberieme, prečo je rosa na kľučke zlým faktorom a načneme tému ako sa potom o kľučku starať.

Určite sa Vám už niekedy ráno stalo, že ste vyšli pred dom a kľučka hlavných dverí bola vlhká. Rosa sa totiž usadzuje nie len na rastliny, ale orosí nám aj kľučku dverí. To samozrejme našej kľučke nevyhovuje.

Kľučky vo všeobecnosti by sme mali chrániť pred vonkajšími vplyvmi. Kľučky na vonkajšie použite sú chránené proti vplyvom z vonku, ale aj my by sme im mali poskytovať dostatočnú starostlivosť, aby nedošlo k zhrdzaveniu kľučky, alebo aby sa nezačala napríklad zasekávať či vŕzgať. Čo treba robiť keď sa kľučka zasekáva si môžete prečítať v jednom z našich ďalších článkov. 

 
 

Prečo na kľučke vzniká rosa?

K tomuto deju dochádza vo chvíli, keď je teplota kľučky nižšia, ako rosný bod. Kovy sú jedným z najčastejších miest, kde rosa vzniká, pretože počas chladných nocí teplota kovovej kľučky rýchlo klesne pod rosný bod. Pokiaľ by ste sa chceli rosenia zbaviť, jediným riešením je zaobstarať si drevenú kľučku. V dnešnej dobe sa však takéto riešenie už nepoužíva. 

 

Ako problém s rosením vyriešiť?

Ako už bolo povedané, vonkajšie kľučky sú našťastie na vonkajšie vplyvy pripravené, takže keď sa Vám vonkajšia kľučka orosí, stačí ju utrieť mäkkou handričkou. Pre istotu nikdy nepoužívajte na vchodové dvere interiérové kľučky, pretože by dlho nevydržali. Raz za čas kľučku môžete ošetriť špeciálnym prípravkom, ale vždy sa uistite, či je prípravok určený na starostlivosť o kľučky. Ostatné chemické prípravky sa na kľučky používať nesmú, mohli by ich poškodiť. Na našom e-shope nájdete veľké množstvo vchodových kľučiek, ktoré sú prispôsobené ťažkým vonkajším podmienkam – vrátane rosenia. Pozrite si ich na našich stránkach, budete prekvapený širokým výberom, kde si každý nájde tú svoju.

Pokiaľ si s niečim nebudete vedieť rady, sme tu pre Vás online, či telefonicky. Tak neváhajte a ozvite sa nám! 

 

ešte minútku!

neodchádzajte od nás s prázdnymi rukami!

Pripravili sme si pre Vás darček v podobe
zľavového kupónu na akýkoľvek nákup.

Šanca sa už nebude opakovať!

Prezraďte nám Vaše krstné meno a email
a vyzdvihnite si 3% zľavu na nákup!