Dvere (9) Kovania a kľučky (24) Príslušenstvo k dverám (7) Novinky (6) Inšpirácia (7)

10 + 1 odpovedí, ako vybrať dverné kľučku.

Zadajte Váš mail a stiahnite si PDF knižku zadarmo. Viac o knihe nájdete tu. Zároveň vďaka stiahnutie získate prístupy k špeciálnej akciám, ktoré raz za čas zasielame.

 

Formulár sa odosiela, počkajte prosím ...

Dodajte vchodovým dverám eleganciu

Prívetivý a pôvabný vchod do domu je prvá vec, ktorú môžete zaujať vaše hostí. Hovorí sa, že prvý dojem je veľmi dôležitý. Prečo by teda nemalo to isté platiť aj pre váš dom? Keď si navyše v hlave vybavíte obraz svojho domova, súčasťou tohto obrazu často budú práve domové dvere. Nestálo by teda za to venovať im trochu viac pozornosti?

Ako pridať vchodovým dverám a ich okolia na kráse

1. Výmena dverí

Platí, že samotné dvere sú základ. Ak teda budú nenávratne poškodené alebo skrátka zastarané, bude najlepším riešením nahradiť ich novšími či modernejšími dverami, a to najlepšie rovnakej veľkosti, čím sa vyhnete ďalším nákladom.

Zničeniu dverí možno častokrát ľahko predchádzať inštaláciou dverné zarážky, ktorá tiež môže byť ďalším dizajnovým doplnkom (hoci menším).

Červené dveře s lampami

2. Farba dverí

Veľakrát nebude treba výmena dverí, ale iba ich nový náter, ktorý vchodu do vášho kráľovstva dodá nový dych. Ak teda dvere stratí svoju pôvodnú farbu, natrite ich znovu rovnakou farbou alebo popremýšľajte aj o iných farbách, ktoré by exteriér domu ešte viac oživili. Maliarske pomôcky nájdete aj na našom partnerskom e-shopu Raj maliarov.

3. Kľučka

Kľučka je dôležitou súčasťou dverí, a tak by sme sa mali zamerať aj na ňu. Tiež by sme sa mali zamyslieť nad tým, či nebude lepšie na vonkajšiu stranu dverí použiť skôr guľu. Ak si neviete rady s výberom farby kľučky, mohol by vám pomôcť náš článok "Na farbe dverové kľučky záleží".

Klepadlo na dveře

 

4. Dverové klopadlo

Obstaranie dverného klopadlá je jednoduchý spôsob, ako dodať dverám štýl. Klopadlo je zvlášť vhodné v prípade, ak chcete dverám dať starobylý nádych. Takisto však narazíte na klopadlá, ktoré budú vhodné aj v prípade modernejších dverí.


5. Osvetlenie

Pridaním elegantný lampy nad dvere či na obe strany dverí môžete opäť zlepšiť celkové výzoru vchodu do obydlia. Samozrejme ale tiež je, že výrazne uľahčí pohyb v okolí vstupných dverí.

Dveře s krásnými lampami

6. Kvety

Máte pred vchodovými dverami nadbytok priestoru? Vyplňte ho kvetinami v nápaditých kvetináčoch - rozhodne tým pridáte okolia dverí na kráse.

7. Rohož, poštová schránka, popisné číslo

To sú ďalšie veci, ktoré dnes nájdete takmer u každého domu. Pri ich voľbe si dajte pozor na to, aby zapadali do celkového dizajnu dverí a ich okolia.

ešte minútku!

neodchádzajte od nás s prázdnymi rukami!

Pripravili sme si pre Vás darček v podobe
zľavového kupónu na akýkoľvek nákup.

Šanca sa už nebude opakovať!

Prezraďte nám Vaše krstné meno a email
a vyzdvihnite si 3% zľavu na nákup!