Dvere (9) Kovania a kľučky (24) Príslušenstvo k dverám (7) Novinky (6) Inšpirácia (7)

10 + 1 odpovedí, ako vybrať dverné kľučku.

Zadajte Váš mail a stiahnite si PDF knižku zadarmo. Viac o knihe nájdete tu. Zároveň vďaka stiahnutie získate prístupy k špeciálnej akciám, ktoré raz za čas zasielame.

 

Formulár sa odosiela, počkajte prosím ...

Kľučka ako skutočný retro klenot

Retro sa v interiéri proste nosia a nevyhýba sa ani dverovým kľučkám. Nezáleží na tom, či ste zástancom klasických retro interiérov alebo inklinujete iba k drobným retro doplnkom. Retro kľučky budú IN v každom type interiéru. Neveríte? My sme presvedčení, že áno :-).

Retro interiér

V interiéri v štýle našich babičiek nesmie retro kľučky rozhodne chýbať. Predstavte si, zasadiť do tohto typu interiéru moderný hranatú kľučku. To jednoducho nikdy nebude ono ...

 

Rozetové kľučky Dark R sivá patina / porcelán a Barok R bronz / porcelán sú do retro interiéru ako stvorené. Kvalitný materiál kovania a porcelánová rukoväť kľučky sú zárukou dlhej životnosti. Môže sa teda stať, že tieto kľučky budú obdivovať ešte vaše vnúčatá a pravnúčatá :-).

             

 

Moderný interiér

Prečo ísť "s davom" a vyberať do moderného interiéru klasické kľučky, keď môžete mať niečo naozaj nadčasového. Retro kľučky v modernom interiéri vyniknú a dodajú mu jedinečnosť.

Rozetová kľučka Romantic R z matného niklu má zaujímavo tvarovanú rukoväť a jej ladný tvar príjemne zjemní hranaté tvary v modernom interiéri.

Kľučka Rustik R v prevedení patina matný bronz je naozaj vydarený dizajnový kúsok. Vyzerá trochu ako kľučka zo zámku, ale prečo nedodať modernému interiéru trochu nostalgie.

            

 

Drevený interiér

Interiéry v ktorých prevláda ako materiál drevo si o retro kľučky priamo hovoria. Či už hľadáte perfektné kľučky na chatu, chalupu alebo do vášho drevom voňajúceho interiéru s kľučkami v retro štýle nešliapnete vedľa.

Do dreveného interiéru skvele zapadne štítová kľučka Antik v prevedení patina bronz. Jej keramická rukovät s imitáciou drobných praskliniek retro štýl ešte viac podčiarkuje.

Rustikal alebo retro? To je u štítové kľučky Rustik s patinovanú povrchovou úpravou a príjemne zaoblenou rukoväťou ťažké určiť. Do dreveného interiéru ale bude sedieť perfektne.

            

 

Pri výbere retro kovania postupujte rovnako ako pri výbere kovania bežného. U štítového kovania je dôležité poznať rozstup. Ak neviete ako rozteč zmerať inšpirujte si v článku Radíme: Ako merať rozteč?

U rozetového kovania je dôležité vybrať správny typ rozety. Ak presne neviete čo jednotlivé značky znamenajú prečítajte si článok Ako správne vybrať dverové kovanie a čo znamenajú značky u kovania?

 

Máte otázky alebo potrebujete poradiť? Bez váhania nás konktaktujte.

Viac článkov nájdete na našom blogu.

Rostislav Lang, majiteľ a prevádzkovateľ internetového obchodu Naj kľučky.

 

ešte minútku!

neodchádzajte od nás s prázdnymi rukami!

Pripravili sme si pre Vás darček v podobe
zľavového kupónu na akýkoľvek nákup.

Šanca sa už nebude opakovať!

Prezraďte nám Vaše krstné meno a email
a vyzdvihnite si 3% zľavu na nákup!